Yesil Beyaz Mavi Projesi...
Haberler:

Yesil Beyaz Mavi Projesi...

Değerli Meslektaşlarımız;
5362 sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Kanunu'nda "Kanunun Amacı" başlıklı maddelerinde "Üyelerinin mesleki ve teknik ihtiyaçlarını karşılamak ve Meslekî faaliyetlerini kolaylaştırmak" olduğu belirtilmiştir. Bursa Elektronikçiler Odası olarak bu amaç doğrultusunda ve aynı zamanda sosyal sorumluluk projesi kapsamında hem elektronik atık sorununa hem üyelerinin yedek parça ihtiyaçlarına çözüm üretmek hem de meslek eğitimine katkı sağlamak amacıyla Türkiye de bir ilki "Yeşil - Beyaz - Mavi Elektronik Geri Dönüşüm Sosyal Sorumluluk Projesini" geliştirilmiştir. (www.eatik.org)
alt
Teknolojinin günümüzde hızla ilerlemesi, düşük kaliteli elektronik cihaz ve bilgisayar ithalatına sınırlama getirilememesi ve teknoloji üretmek yerine tüketen toplum olmayı seçmemiz nedeni ile maalesef ülkemiz teknoloji çöplüğü haline gelmiştir. Aşırı düşük maliyetlerle ve kayıt dışı yollardan ithalatın pervasızca devam etmesi, yerli üretime ve yedek parça sektörüne sekte vurduğu gibi teknik servis işi yapan tüm meslektaşlarımızın da işini olumsuz etkilemekte, esnafımızı para kazanamaz duruma getirmektedir.

Benzer olumsuzluklar sebebi ile müşteriler tarafından tamir ve yedek parça masrafının yüksek olduğu gerekçesiyle teslim alınmayan ve kaderine bırakılan, evlerimizde ve iş yerlerimizde kullanılmayan elektronik cihaz ve bilgisayarlar dağ gibi birikmiş, uygun depolama alanı olmayan üyelerimizin iş yerleri adeta hurdalığa dönüşmüştür.

Değerli meslektaşlarımızın bu sıkıntısını giderebilmek ve sizlere teknik ve yedek malzeme temini konusunda hizmet edebilmek adına Bursa Elektronikçiler Odanız işe yaramayan her türlü elektronik cihaz ve bilgisayarları ayrıştırarak, kullanılabilecek yedek parçaların siz değerli üyelerimizin ihtiyacı dahilinde hiçbir ücret alınmadan iş yerine teslim edileceği yeni bir proje başlatmıştır.

Sizlere ücretsiz ikinci el çıkma yedek parça temini ve geri dönüşüm konusunda hızla hizmet vermeye başlayabilmek adına iş yerinizde ve evinizde kullanmadığınız, işe yaramayan her türlü elektronik cihaz, e parçaları Odanıza hemen şu anda hibe edebilirsiniz. Hibe etmek istediğiniz her türlü cihaz ve malzeme iş yerinizden Oda araçlarımızla ve tutanak karşılığında alınacak olup, ileride ihtiyaç duyacağınız ve stokta mevcut olan yedek parçalar hiçbir ücret talep edilmeden ayağınıza kadar getirilecek ve iş yerinizde size teslim edilecektir.

Değerli Hemşehrilerimiz;
Bu sosyal sorumluluk projesi ile kendi meslektaşlarımıza yarıyormuş gibi gözüken hizmet sizlerin destekleri ile de siz elektronik cihaz kullanıcısı olan son tüketiciye büyük ölçüde hizmet edecektir.

Üyelerimize götürmüş olduğunuz Elektronik cihazlarınız için ayriyeten yedek parça ücreti ödemeyeceğiniz için sadece işçilik ücreti ödeyerek çok uygun fiyatlara cihazlarınızı yaptıracaksınız.

Bunun dışında muhtaç olan ailelerimize buradan toplanan elektronik cihazlar ücretsiz dağıtılacaktır.

alt     alt

Proje ile doğal çevrenin ve kaynakların korunması sağlanırken,

  • Ayrıştırılan ürün malzemeleri tekrar üyelerimizin hizmetinize ücretsiz olarak sunulacaktır.
  • İhtiyaç duyduğunuz ama piyasada bulunamayan malzemeye ulaşma olanağı doğacaktır.
  • Mesleki eğitim kurumlarına malzeme ve yedek parça desteği,
  • Mesleki eğitim kurumlarına ileri teknolojili eğitim ekipmanı desteği,
  • Bursa Elektronikçiler Odası Üyeleri tarafından tüketicilere daha düşük maliyetle ve standart kalitede elektronik cihaz tamir hizmeti sağlanacak; bu sayede elektronik atıkların Bursa ekonomisine yeniden kazandırılması mümkün olacaktır.

SİZ DE BURSA’YI SEVİYOR VE GELECEK NESİLLERE SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR GELECEK BIRAKMAK İSTİYORSANIZ, BU KAMPANYAYA MUTLAKA KATILIN..

KULLANILMAYAN YADA HURDA ELEKTRONİK CİHAZLAR

 İşyerinizde ve evinizde birikip size engel oluyor ise;

alt


İŞE YARARLAR MI?

SAKLAMALI MIYIM ?

DİYE DÜŞÜNMEYİN

İŞE YARARLAR.MESLEKİ EĞİTİME KATKI SAĞLAMAK İSTİYORSANIZ alt

LÜTFEN KULLANMADIĞINIZ YADA HURDAYA AYIRDIĞINIZ HER TÜRLÜ ELEKTRONİK CİHAZINIZI BİZE HİBE EDİNİZ.

alt

Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir