AB tarafından desteklenen "İŞ PİYASASINDA MEKATRONİK EĞİTİMİNİN ÖNEMİ" Konulu projemiz tamamlandı...
28 Temmuz 2021, Çarşamba
   
Harf Boyu
Haberler:

AB tarafından desteklenen "İŞ PİYASASINDA MEKATRONİK EĞİTİMİNİN ÖNEMİ" Konulu projemiz tamamlandı...

Faaliyetler ve Duyurular - Genel Faaliyetler

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 3
ZayıfEn iyi 
Makale İçeriği
AB tarafından desteklenen "İŞ PİYASASINDA MEKATRONİK EĞİTİMİNİN ÖNEMİ" Konulu projemiz tamamlandı...
Resimler
Tüm Sayfalar
"İŞ PİYASASINDA MEKATRONİK EĞİTİMİNİN ÖNEMİ" Konulu projemiz AB tarafından destekleniyor...

AB Mesleki Eğitim Programı (Leonardo da Vinci-LdV) kapsamında 2572 proje teklifinden 423 adedi AB Yönlendirme ve İzleme Komitesi tarafından kabul edilmiştir. AB Mesleki Eğitim Programına Odamız tarafından "İŞ PİYASASINDA MEKATRONİK EĞİTİMİNİN ÖNEMİ" Konulu proje teklif olunmuş ve projemiz kabul edilmiştir.

Projemiz Bursa Elektronikçiler Odası İşletmelerüstü Eğitim Merkezinde Mesleki Eğitim Biriminde görev yapan Eğitim, Plan, Programcıları ile Eğitmenlerin ve bunun yanında Mekatronik Eğitim Sistemi metotlarımızın geliştirilmesini sağlamayı amaçlamaktadır. AB üyesi ülkelerdeki hayat boyu eğitim ve iş piyasasında çalışanların eğitimi konusunda yapılanları yerinde görmek, temaslarda bulunarak incelemek ve eğitim merkezimizdeki uygulamalarla karşılaştırarak mesleki eğitim merkezimizde uygulanabilir yeni yöntemler araştırmak amacıyla Almanya’daki Odamız Eğitim Merkezi benzeri kurum olan EAZ-Aalen Eğitim Merkezi seçilmiştir.

Proje Almanya Aalen EAZ Eğitim Merkezinde, Bursa Elektronikçiler Odası Eğitim Merkezinde görevli 6 kişiden oluşan yararlanıcı grubunun Eylül 2006 da inceleme, araştırma ve temaslarda bulunmasını amaçlamıştır. Yararlanıcılarımız bu proje ile öngörülen görgü-bilgi-deneyim alışverişinden yararlanarak hazırlayacakları rapor ile kurumumuz eğitim merkezinde, hayat boyu eğitim anlayışı çerçevesinde iş piyasasında çalışanlara yönelik düzenlenen Mekatronik Eğitimlerinin kalitesini AB standartlarına çıkarmayı hedeflemektedir.

Avrupa Birliği Mesleki Eğitim Programı Leonardo da Vinci tarafından desteklenen "İŞ PİYASASINDA MEKATRONİK EĞİTİMİNİN ÖNEMİ" Konulu projemiz kapsamında Almanya Baden-Wurttemberg Eyaleti Aalen ili Elektronik Eğitim merkezinde incelemelerde bulunmak üzere Eğitim Merkezi görevlilerimizden 6'sı 10-16 Eylül 2006 tarihleri arasında Almanya'daydı.

 

 


Görevlilerimiz Elektro Eğitim Merkezi önünde (soldan-sağa);
Melih Tanrıverdi - Elektronik Mühendisi
Erdinç Osmancıkoğlu - Elektronik Mühendisi
Bahri Özer - Usta Öğretici (Elektronik)
Fevzi Karakaş - Elektronik Teknisyeni
Murat Kaşıkçıoğlu - Elektronik Teknikeri
Mükremin Kuruoğlu - Elektronik Teknisyeni